Aktualności

30 lat SAS

W tym roku nasza firma świętuje 30-lecie istnienia!
Dziękujemy naszym Klientom, Partnerom i Pracownikom za spędzone wspólnie lata. Wasze zaufanie i aktywność pozwalają realizować śmiałe cele i zamierzenia oraz nieustannie doskonalić nasze umiejętności. Dzięki Wam, możemy z dumą oceniać swoją przeszłość i z dużym optymizmem patrzeć w przyszłość.

Dziękujemy, że jesteście częścią naszej historii!

Tak się zaczęło...

Rozpoczęliśmy działalność w czerwcu 1994r. w Stęszewie w kilkuosobowym składzie. Nasza oferta obejmowała wyłącznie produkty firmy Rehau -  obrzeża, listwy, cokoły, kształtki meblowe, blaty z tworzyw mineralnych. Głównymi klientami byli lokalni stolarze i okoliczni producenci mebli na wymiar.

W roku 2000 siedziba SAS została przeniesiona do nowego biurowca i magazynu przy ul. Bukowskiej w Stęszewie, gdzie mieści się do dziś.

W ciągu kilku następnych lat dodawaliśmy do oferty kolejne produkty i marki, systematycznie zwiększaliśmy zatrudnienie oraz zasięg działalności. W 2003r. otwarty został pierwszy oddział SAS pod Krakowem. W następnych latach, oddziały SAS powstawały w: Warszawie (2004), Gdańsku (2005), Lesznie (2006), Lublinie (2009), Grudziądzu (2010), Wrocławiu (2013), Szczecinie (2014) i Łodzi (2018).

W 2006r. uruchomiliśmy pierwszy dział usług w Stęszewie. Dzięki dotacjom ze środków Funduszy Europejskich, w kolejnych latach stworzyliśmy i wyposażyliśmy w nowoczesne maszyny działy usług w:  Szczecinie, Gdańsku, Warszawie, Lublinie i Wrocławiu. Bogato wyposażone parki maszynowe pozwalają nam zaoferować szereg usług dla stolarzy i producentów meblowych. Uruchomiliśmy także oddzielny dział zajmujący się produkcją blatów oraz wszelkich elementów aranżacji wnętrz z tworzywa mineralno-akrylowego Corian Solid Surface.

SAS dziś:
Najlepsze produkty, innowacyjne rozwiązania, najwyższa jakość – to cechy producentów, z którymi współpracujemy. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem największych marek meblowych, m.in.: Egger, Blum Rehau, DuPont Corian, Formica, Kronospan, Kaindl, Finsa, Drewpol, Zobal, Nomet, Peka, Franke. Lista dostawców jest bardzo długa.
Łączna powierzchnia naszych magazynów wynosi ponad 29 tys. m² . Dysponujemy własnym transportem – dostarczamy towar z centrali do oddziałów oraz bezpośrednio do klientów. Naszymi odbiorcami są głównie: producenci mebli i stoisk targowych, studia meblowe, stolarze oraz hurtownie meblowe.

Wspieramy wiele działań i inicjatyw – od wielu lat współpracujemy ze sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wspieramy jednostki straży pożarnej, organizacje charytatywne, oraz inne stowarzyszenia i kółka zainteresowań. Inwestujemy także w sport -  sponsorujemy lokalną drużynę sportową Lipno Stęszew. Od  2023r. należymy do firm – partnerów biznesu drużyny piłkarskiej Warta Poznań.

Pracownicy  SAS:
30 lat temu zaczynaliśmy działalność w niewielkim składzie, dziś zatrudniamy prawie 300 osób. Z dumą przyznajemy, że w naszym zespole są osoby, które rozpoczynały pracę, gdy powstawała nasza firma. Pracownicy SAS to wykwalifikowany zespół, który od wielu lat swoją pracą, ambicją i zaangażowaniem przyczynia się do osiągania coraz lepszych wyników.

Logo SAS:
Na okoliczność 30-lecia przygotowaliśmy tymczasowe, jubileuszowe logo, którym do końca 2024r będziemy się posługiwać w materiałach marketingowych i promocyjnych.

SAS - pierwsze biuro sprzedaży, pierwsza ekspozycja produktów Rehau i jedna z pierwszych zatrudnionych osób, Monika - do dziś z nami.

Pani Barbara - główna księgowa SAS przez ponad 25 lat i pani Monika - obecna dyrektor zaopatrzenia

Na foto: obecny prezes - Grzegorz.. Drugi plan: Ryszard - kierownik magazynu Stęszew i Grzegorz doradca techniczno handlowy Stęszew.

Pierwsze ekspozytory

Pani Barbara i Pani Kasia - od 28 lat w SAS.

1999r. - jedne z pierwszych zagranicznych targów

Budowa biurowca w Stęszewie - 2000r.

W nowym biurowcu w Stęszewie 2002r.

Dział sprzedaży Stęszew- 2002r.

Facebook